Ankara Su sızıntısı tespiti

BackTrack üzerinde sosyal mühendislik araçları ile kurbanımızı çeşitli yollarla kandırabiliriz. Biz burada web site cloner aracını kullanacağız. Bunun için Applications -> BackTrack -> Exploitation Applications -> Social Engineering Equipment -> Social Engineering Toolkit altında bulunan set uygulamasına giriyoruz Açılan pencerede ilk sırada olan Social-Engineering Assaults aracını seçiyoruz. Daha sonra gelen ekrandan Internet site Attack Vectors seçiyoruz Credential Harvester Assault Process Web-site Cloner Şimdi bizden ip adresi istiyor, web site nereye yönlenecekse o ipyi yazıyoruz, yerel bilgisayarın ip adresine bakalım 192.168.one.4 Gerekli yere yazıyoruz ip adresimizi Kopyasını yapacağımzı adresi istiyor, hedef web page Fb.com Burada entera basıp geçiyoruz Hedef sitenin kopyası oluşturuldu şimdi hedef siteye girildiğinde bize yönlendirilmesi için dns spoofing yapacağız etter.dns dosyamızın yoluna bakıyoruz facebook.com için gerekli ayarları giriyoruz. ankara su kaçak tespiti

Yeni başlayanlar için Önerim; one- Ubuntu2- Pardus3- Linux MintHangi dağıtımı kullanacağınıza tabikide siz karar vereceksiniz bunlar sadece benim önerilerim.Bilgisayarınızın donanımlarına hangi dağıtım daha uygun hangisi sorunsuz çalışıyor.Hangi dağıtımın kullanımı daha kolay , görsellik olarak hangisi gözünüze daha güzel geliyor.Eğer diyorsanız ki ben zaten yeni bir kullanıcıyım neyin ne olduğun bilmiyorum diğer konularımda anlattığım vmware ile linux kurulumu bactrack vb konulara gözatabilirsiniz.Bu gibi sorulara kendiniz cevap vermelisiniz ben sadece ön ayak oldum.Şunu unutmayın ki;Siz ne iseniz Linux dağıtımıda odur.Selametle... Linux Linux mı ? Home windows mu ?

Wi-fi wep şifresi kırmadan önce wep hakkında şunları bilmeliyiz, wep şifreleme sisteminde ağda gönderilen her paketin başında wireless şifresi de birlikte gönderilir, bu da paketleri dinleyip yeterli paket sayısına ulaştığımızda kırmamızı sağlar. İlk önce console ekranı açıyoruz ve şu komutu veriyoruz airmon-ng commence wlan0 daha sonra airodump-ng mon0 komutu ile etraftaki wirelesslara bakıyoruz   Kurban ağımızı seçtikten sonra ctrl + c tuşları ile ağ taramayı durduruyoruz, benim seçtiğim hedef z570, wep ile şifrelenmiş ve six numaralı kanal ile bağlanıyor internete. Bssid ile belirtilen yer z570 isimli wi-fi modeminin mac adresi şimdi bu bilgileri kullanarak paket dinlemeye başlayacağız. Paket dinlemek için gerekli komut airodump-ng --bssid 18:28:sixty one:fifty:F0:57 -c six -w kurban mon0 --bssid parametresi ile wi-fiın mac adresini tanımlıyoruz, -c parametresi ile kanal numarasını yazıyoruz, -w parametresi ile dinlenilen paketlerin bir dosyaya yazılmasını sağlıyoruz, -w kurban olarak belirttiğimiz için kurban adıyla kayıt yapacak, en sondaki mon0 ifadesi de benim ağ kartımın ( wlan0 ) monitör modda kullanılacak ismi Ağı dinlemeye başlıyoruz ctrl + shift + t ile yeni sekme açıyoruz yeni sekmede Masaüstü/kır klasörüne giriyoruz ve ls ile klasörde bulunan dosyalara bakıyoruz, bizim kullanacağımız dosya kurban-01.

Güzel bir atasözümüz vardır; Mey biter saki kalır... Her renk photo voltaic haki kalır... Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa, eşeklik baki kalır... Bunu güzel bir olayla açıklarsak: Olay bir üniversitede profesör ve bir öğrenci arasında geçer. Öğrenci yemekhanede boş yer bulamadığı için profesörün yanına oturur. Profesör bu durumu kabullenemez ve çocuğa "Öküzlerle kuşlar bir arada oturamaz", der. Öğrenci hiç bozuntuya vermeden: - O zaman ben uçayım. der ve kalkar. Profesör durumu içine sindiremeyince öğrencinin sınavından kalması için elinden geleni yapar.

Dizinlerin yazılabilirlik izinleri 755, dosyaların ise 644 olması gerekir. Her defasında sunucu üzerindeki farklı farklı siteler için dosya yolu veya dizin yolu yazmak yerine aşağıdaki komutları .sh uzantısı ile kaydedip sitenin bulunduğu dizin altında çalıştırmanız daha hızlı olacaktır. #!/bin/bash directory=`pwd` chmod 755 $(locate $directory -style d) chmod 644 $(discover $directory -variety file) Burada dikkat edilmesi gereken şey bu .sh uzantılı dosya yalnızca sitenin bulunduğu dizinde çalıştırılmalıdır. Farklı bir yerde çalıştırılması sunucunun zarar görmesine sebep olabilir. Linux Plesk Panel Mysql Admin Şifresini Güncelleme return $yeni; } Bu fonksiyonları etiket($konubaşlığı); ve blog_tags($konuetiket); şeklinde kullanılır. Komutların anlamlarını anlatmak gerekirse: trim() : Cümle veya kelime öbeklerinin başındaki ve sonundaki boşlukları kaldırır. str_replace() : Bir metindeki veya kelimedeki değiştirmek istediğimiz yerleri yeniden düzenlememizi sağlar. (A harflerini B harfi ile değiştir gibi) explode() : Belirlediğimiz karakterden başlayarak cümleleri veya kelime öbeklerini dizi değişkeni haline getirir. Bu fonksiyonda virgülden itibaren kelimeleri ayırıp $tags isimli değişkene dizi değişkeni olarak aktardık. foreach : Bir çeşit döngüdür. $tags isimli dizi değişkenindeki her değeri döngü ile $n_tag isimli değişkene aktardık ve ekrana yazdırırken div içinde a etiketi ile bastırdık. return : Fonksiyonlarda dışarıya değer döndürmek için kullanılır. PHP - MySQL PHP Search engine optimisation Url Yapımı|İbody Net sayfalarında kullanılan bir çerçevedir, kısaca anlatmak gerekirse; sitenin bir bölümünde bir alan belirlenir ve bu alana farklı bir sayfa veya bir World-wide-web sitesi çağırılır. Bu durum bazen iyi olabilir.Hiti yüksek olan bir website sizin sitenizi iframe ile çağırmışsa eğer o sitenin hitini tamamen kendi sitenize çekebilme imkanınız var :)Bunun için ufak bir yönlendirme kodu yazacağız, siteyi iframe ile çağrıldığında sizin sitenize yönlendirilmiş olacak.}

PHP'nin 12 Avantajı Açık kaynak; bu nedenle ücretsiz. Açık System; Linux, Home windows ve Unix'te sorunsuz çalışır. Destek; popüler olduğu için PHP ile ilgili aradığınız her konuda bilgi bulabilirsiniz. Hızlı geri dönüş; yaptığınız siteleri hızlı bir şekilde oluşturur ve hızlı geri dönüşler yapabilirsiniz.

Son zamanlarda çokca araştırdığım, vakit geçirdiğim ve incelediğim bir yer.Deep web arama motorlarının ulaşamadığı gizli web siteleridir. Adresleri çAlright karmaşıktır akılda tutmak zordur. İnternet ortamının %eighty'lik kısmını oluşturular. Geri kalan %20'lik kısım herkesin bildiği kullandığı normal Website siteleridir.Deep World wide web tam Türkçe karşılığı derin Net, isminden de anlayacağınız gibi internet ortamının yer altı dünyasıdır. Herhangi bir kontrolden geçmezler o yüzden her türden konuya ulaşabilirsiniz. Silah ticareti, köle ticareti, kiralık katil, gizli devlet belgeleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatta WikiLeaks sitesininde deep Website çıkışlı olduğunu unutmayalım.World wide web aleminde derinlere inmek için internetin katmanlarını bilmek gerekli.0. Seviye İnternet; Genel olarak herkesinbildiği World wide web ve içerisindeki her işe yarar veya yaramaz bilgi.1. Seviye İnternet; Floor Net yani yüzey ağı olarak da adlandırılır. İnternet ile aşırı haşır neşir olan insanların kullandığı servislerdir. Örneğin hostingler, kullan at eposta servisleri, üniversite ağları gibi.two. Seviye İnternet; Bergie Internet olarak da adlandırılır. Ftp server kullanmayı biliyorsanız, kilitlenmiş googles sonuçlarına ulaşabiliyorsanız bergie Website kullanıcısınızdır. Bu ağ dns üzerinde döner ve hala arama motorları tarafından indexlenmişlerdir.three. Seviye İnternet; Deep Web. Anonim ağları bilen, proxy kullanmaya alışkın, tor gibi servislerden haberdar olan kullanıcılar içindir. Genellikle ulaşılması zor ve gizli yerlere işaret eder.four. Seviye İnternet; Charter Website, deep webin devamı niteliğindedir. Buraya tamamen darkish net diyebiliriz. Burası Website sitelerinin dns kullanmadığı bir alandır. Deep World wide web ve constitution Internet de bol bol unlawful içerik bulabilirsiniz.5. Seviye İnternet; Marinas Web. Advertını dünya üzerindeki en  derin çukurdan almıştır. Sadece advertisementı konmuş bir efsane gibidir.Oraya giden dönmedi tarzı yorumlar hakkında pek bilgi yoktur.DNS ve ProxyDNS: Area Title Method'in kısaltmasıdır. Adres çubuğunda advertını yazdığımız World wide web adresini görüntüleyebilmemizi sağlar. DNS ağına sahip olan her makinenin bir IP adresi olması gerekir. Adres çözümlemesin yapar. Ayrıntılı bilgi için bu konuya bakabilirsiniz.

WHM panel üzerinde toplu olarak DNS güncellenecek bir ekran bulunmuyor. DNS kayıtlarının toplu olarak güncellemesini SSH üzerinden yapmamız gerekiyor. Cpanel kurulu sunucularda DNS kayıtları /var/named/ altında siteadresi.com.db olarak tutulmaktadır. Aşağıdaki komut ile bu dosyaların içerisindeki belirli bir kaydı yeni bir kayıt ile güncelleyebiliriz.

   Döngüler tekrar eden işlemleri yapmakta kullanılır. Başlangıçta anlamsız gelebilir ama 100 üyeli bir Website sayfanız varsa hepsinin advertisementını tek tek yazmak yerine döngü kullanarak üç satırda işinizi bitirebilirsiniz. For Döngüsü For döngüsü verilen artırma değerine göre döner. Dönerken aradaki işlemleri tekrar tekrar yapar. yazılması şu şekildedir. for( $degisken ; dönme şartworkı ; her dönüşte yapılacak işlem) $degisken: dönmeye ilk başladığı anda bir değişken üretmeyi sağlar dönme şartı: Buradaki şartwork aslında bir IF komutudur. sorulan soru doğru ise dönmeye devam eder. her dönüşte yapılacak işlem: Dönme sırasında herzaman birer birer arttırmak zorunda değilsiniz. bu işlemi değiştirip üçer üçer veya beşer beşer saydırabilirsiniz. örnek: for ( $say=1 ; $say < ten ; $say++ ) echo " şu anda ".$say. " sayısındayım"; bu komutu çalıştırdığınızda. şöyle bir sonuç çıkar: şu anda one sayısındayım şu anda 2 sayısındayım şu anda three sayısındayım şu anda 4 sayısındayım .

Bütün dünyan O olur ya hani Aklında hep o vardır, Helloç bir şey düşünemezsin, Geceleri uykun kaçar hiç rahat edemezsin O'nsuz bir an bile geçirmek istemezsin Çünkü bağlanmışsın bir kere Artworkık geri dönemezsin O güzel gözleri gelir aklına Herşeyi unutup gidersin Dalarsın derin düşüncelere Artık seni dünyaya bağlayan yer çekimi değil, O'dur Bir an bile haber alamazsan çıldıracakmış gibi hissedersin Dünyanın merkezi senin için değişmiştir bir kere Onu sevdiğini tüm dünyaya avaz avaz haykırmak istersin Bazen elinden bir şey gelmez, yine canın sıkılır Sürekli O'nu görmek istersin O'nun yanındayken ihtilal çıksa ruhun duymaz Savaş çıksa umrunda olmaz Çünkü sevdiğinin yanında olmak kadar güzel bir duygu olamaz Muhammed Niyazi Alpay Şiirler Tarihi Değiştiren Mektuplar - Hakan Boz - Yediveren Yayınları

Seni her hatırladığımda aklıma ilk o güzel gözlerin geliyor İşte o an sanki seni görmüşüm gibi gönlümde fırtınalar kopuyor Gülüşün o kadar güzelki güneş bile kıskancınan bulutların arkasına gizleniyor Seni gülerken izlemek güneşe bakmaya benziyor Baktıkça yanıyorum.

grep rwxrwxrwx grep rwxrwxrwx kısmında bize sadece okuma, yazma, çalıştırma izinlerinin olduğu dosyaları listeler. netstat -an

Kullandığınız şifreleri de karışık yapın, sadece sayı ile oluşturulan şifreler tahmin edilir veya zorlama yöntemi ile kırılabilir, ya da sadece harflerden oluşan bir şifre de hemen kırılabilir, şifrelerinizde büyük ve küçük harf, sayı ve karakterleri kullanın bu tarz şifreler wordlistlerde bulunmaz ve kırılma ihtimalleri çOkay düşüktür, şifreleriniz en az ten karakter olsun, bu yazdıklarıma örnek bir şifre türü: +$>cE50?_zrT85- İşletim sisteminizi sürekli güncel tutun, güncellemelerin çıkmasının sebebi sistemin kullandığı bir dosyada, örneğin bir dll dosyası, açık çıkmasıdır. Bu açık sayesinde bilgisayarınıza sızabilirler, hemde sizin bilgisayarınıza Helloçbir yazılım kurmadan, kullandığınız güvenlik yazılımlarıda bu şekilde aşılabilir, o yüzden sürekli güncel tutun bilgisayarınızı. Şimdi şöyle diyebilirsiniz "Benimle kim uğraşacakki?", öyle demeyin her an ne olacağı belli olmaz, bir gün biri dimensions denk gelir ve banka hesabınızı boşaltabilir... Bilgi Güvenliği PHP Kod Güvenliği

 Ayrıca telefonunuzda Helloç bir uygulama aktif değilken bilgisayar vb teknolojik aletlerin yanında yaklaştırdığınızda cizirtili bir ses bilgisayarın höporlerinden çıkıyorsa dinleniyor olabilirsiniz.Cep telefonunuzu kullanmadığınız sırada telefonunuzdan gelen alışılmadık sesler dinlendiğinize dair bir işarettir. Örneğin ; Kendine kendine bip sesleri vb.Telefonunuz bir alıcı/verici görevi görüyor, etraftaki konuşmaları alıyor olabilir.  "Akıllı cihazlar , Andorid , İos vb gibi işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda dinlenme oranı eski telefonalara oranla %70 artmış durumdadır." Akıllı telefon kullanan kullanıcılar kullanmadıkları zaman cep telefonlarının gps, Web bağlantısı vb. özelliklerini kapatmalıdırlar. Bilgi Güvenliği Kişisel Güvenlik Hakkında Tavsiyeler} Ankara Su sızıntısı tespiti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *